BAR_SON.png

 Üçüncü program 05 – 13 Nisan 2014 tarihleri arasında yapılacaktır.
 Dördüncü program 03 – 11 Mayıs 2014 tarihleri arasında yapılacaktır. 

 

 Etkin ve Verimli Bir Yargı İçin Yargı Mensuplarının Eğitimi Sempozyumu 23-25 Ekim tarihlerinde Antalya'da gerçekleştirildi.​

​ Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından düzenlenen yargı mensuplarının eğitimi konulu uluslararası sempozyumun birinci oturumunda, Fakültemiz         dekanı Sayın Macit Kenanoğlu "Hukuk Öğretimine Yüksek Öğretim Kurumunun Yaklaşımı" başlıklı sunumu gerçekleştirdi. 

 

Fakültemiz öğretim üyesi Sayın Prof. Dr. Ergun Özbudun, ​Almanya'nın Berlin şehrinde bu sene 2. düzenlenen Archon Uluslararası Din Özgürlüğü konferansında konuşmacı olarak yer aldı.  

 
   
 Programda, İşbirliği Teşkilatı Bağımsız ve Daimi İnsan Hakları Komisyonu Üyesi Dr. Ergin ERGÜL konu hakkında ayrıntılı bir sunum gerçekleştirdi.
 

 
 

 Hukuk ve Hayat Derneği'inin 10. Kuruluş yılı münasebetiyle düzenlenen panele, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in yanısıra hukuk dünyasının önde gelen isimleri katıldı.

 
 

 Hukuk uyuşmazlıklarının arabuluculuk yoluyla çözümüne ilişkin Kanun ve Yönetmelik hükümleri çerçevesinde İstanbul Şehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Türkiye Adalet  Akademisi, Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Gediz Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile birlikte verilen arabuluculuk eğitimini başarıyla tamamlayan adaylara 11 Kasım Pazartesi günü eğitmenlerin de katıldığı törenle Arabuluculuk Sertifikaları takdim edildi. 6325 sayılı Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu ile uyuşmazlık çözümünde yeni bir döneme girilirken, Arabulucuların teorik ve uygulamalı eğitimlerinin İstanbul Şehir  Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde gerçekleştirilmesine dair protokol imzalandı. Fakültemizin değerli öğretim üyesi Prof.Dr. Ergun Özbudun bu yıl 8. kez düzenlenen Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülü” kapsamında ilk kez verilen Jüri Ödül'üne layık görüldü.

  


 İstanbul Şehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi 19-21 Nisan 2013 tarihlerinde Yargıtay Başkanlığı ve Türkiye Adalet Akademisi ile birlikte düzenlenen "Sigorta  Hukuku Çalıştayı" programı kapsamında aralarında Yargıtay Birinci Başkan Vekili, 11.,17. ve 19. Hukuk Dairesi Başkanlarının da bulunduğu Yargıtay Üyeleri ve Tetkik Hâkimlerini ağırladı.

 


 Prof. Dr.Ergun Özbudun'un Yeni Kitabı Lynne Rienner Yayınlarından Çıktı


İstanbul Şehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku profesörü, Prof. Dr. Ergun Özbudun'un "Party Politics and Social Cleavages in Turkey" başlıklı kitabı Lynne Rienner yayınlarınca 1 Nisan 2013'te yayınlandı.
İstanbul Şehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde 2013 Bahar Dönemi Dersleri başladı. İngilizce hazırlık programını yarı dönemde başarıyla tamamlayan öğrenciler de bu dönemde aramıza katıldılar. Hukuk eğitiminin bir bütün olduğu ve yarı dönemde lisans eğitimine başlamanın yaratabileceği zorluklar göz önünde tutularak yeni dönemde bu öğrencilerimize ilk dönem derslerini alma imkanı da tanındı.
2006 yılında Milano Üniversitesi’nin (İtalya) öncülüğünde başlayan ve Turin Üniversitesi Hukuk Fakültesi (İtalya), Edge Hill Üniversitesi Hukuk ve Kriminoloji Bölümü (İngiltere), Pekin Üniversitesi İdari Bilimler Bölümü (Çin) ile İstanbul Şehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin (Türkiye) iştirak ettiği program Çevre Hukuku, Enerji Politikaları ve Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku ve Çin Hukuku gibi konuları kapsıyor. 

 

İstanbul Şehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nin kamu ve özel kurumlarla imzaladığı işbirliği protokollerine bir yenisi daha eklendi.  


 
 
Fakültemiz Öğretim Üyeleri sayın Prof.Dr. Serap Yazıcı ve Prof.Dr. Nihat Bulut Türkiye İnsan Hakları Kurulu Üyesi olarak seçildiler.

  

İstanbul Şehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde 2012 Güz Dönemi Dersleri 24 Eylül itibariyle başladı. Öncelikle ŞEHİR'i daha yakından tanımak amacıyla oryantasyon programına katılan yeni öğrencilerimiz, ardından öğretim üyelerininizin katıldığı toplantıda, akademik danışmanlarıyla tanışma fırsatı buldular.  
​​​​​​​​